Tipy na výlet

Mínojské paláce

Archeologicky zajímavé jsou Mínojské paláce. Největším z nich je Knóssos. Má 1400 místností a vznikl v době bonzové. Nachází se poblíž města Heraklion.

Nejstarším Mínojským palácem je Faistros. Dalšími paláci jsou: Zakros, Tilisos, Mallia.

Samaria

Samaria představuje druhou nejdelší soutěsku v Evropě. Nachází se v Bílých horách (Lefka Ori). Jde o velmi impozantní kanón, který každopádně stojí alespoň za menší průzkum. Samaria je součástí zdejšího stejnojmenného národního parku. Nejužší místo kaňonu - Železná brána, je asi nejzajímavějším místem celém soutěsky.

Celkově sem směřuje mnoho turistů. V hlavní sezóně budete potkávat téměř celé davy.

Chania

Jste-li romanticky založení, zalíbí se vám krásné město Chania, které najdete na severní části ostrova. Někdy bývá toto město přezdívané Benátkami východu a skutečně úzké uličky a domy vypadají jako toto italské město.

Kromě romantických procházek můžete také zamířím do jedno ze tří zdejších muzeí. Jsou jimi Muzeum lidového umění, Archeologické muzeum či Námořní muzeum.

Vai

Písečná palmová pláž Vai je jedna z nejkrásnějších na celým světě. Tolik palem pohromadě málokdy najdete a celkově je toto místo kouzelné. Tato pláž se nachází na východě Kréty. Jedinou nevýhodou této pláže je její velká návštěvnost. V hlavní sezóně tu je hlava na hlavě.

Pokud vás omrzí povalovat se na pláži, zajděte na výlet, třeba do nedalekého antického města Itanos.

Heraklion

Heraklion je hlavním městem Kréty a taky významným přístavem. Zajímá-li vás archeologie, navštivte zdejší muzeum. Historicky zajímavé je také Benátské náměstí.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.53 CZK

USDUSD = 22.47 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist