Vízum, vstupní formality

Na území Řecka mohou Češi stejně jako jiní obyvatele zemí Evropské unie pobývat neomezeně. Není zde ohlašovací povinnost. Pouze, když tu budete déle než 3 měsíce, je nutné požádat o povolení k pobytu. To vám ve většině případů bude uděleno.

Máte rádi starožitnosti a jedete jsem za účelem koupě nějaké takové věci? Měli byste vědět, že řecké úřady přísně střeží vývoz cenných národních památek. Proto kupujte starožitnosti pouze u dobrých obchodníků, kteří vám dají potvrzení a vždy vyvážejte tyto artikly s povolením. V opačném případě pácháte trestný čin.

Bezcelně můžete vyvážet 200 ks cigaret (nebo 50 doutníků), omezené je i množství alkoholu, parfémů, toaletní vody. Je také nutné deklarovat, když dovážíte do země více než 10 000 EUR.

Hodláte-li na Krétě řídit vůz, je nutné mít řidičský průkaz, tzv. zelenou kartu a doklady od vozu.
Psy a další mazlíčky si s sebou můžete vzít, ale pouze pokud mají očkování proti vzteklině a veterinární potvrzení o jejich zdravotním stavu.

V žádným případě nevyvážejte ani nedovážejte drogy či léky, které obsahují kodein (takové léky jsou dovolené jen v případě, že jsou předepsané na vlastní potřebu). Vyvarujte se rovněž střelným zbraním a dalším nebezpečným látkám. Zde se tyto prohřešky trestají dlouholetým vězením.

Neprojde vám ani vývoz některých ohrožených rostlin, živočichů a předmětů, jejichž stáří dosahuje více než sto let.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.53 CZK

USDUSD = 22.47 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist