Skiathos

Máte rádi řecké ostrovy, ale nechcete cestovat lodí? Preferujete oblíbené turistické destinace a nevadí vám větší počet turistů? Chcete si vychutnat jak turistiku v lehce kopcovitém terénu, tak opravdu dlouhé písčité pláže? V tom případě navštivte ostrov Skiathos, který patří mezi vůbec nejnavštěvovanější řecké ostrovy. Zároveň se nachází v Egejském moři nedaleko od řecké pevniny a disponuje i vlastním letištěm. Skiathos najdete v souostroví Sporady, a i přesto, že je poměrně malý, turisté si ho nemohou vynachválit. To dokazuje i fakt, že si Skiathos vybrali pro natáčení i tvůrci úspěšného filmu Mamma mia.

Zajímavosti ostrova Skiathos

Ostrov Skiathos nenabízí takové množství historie a památek jako někteří jeho konkurenti, nicméně je na každoroční příliv turistů nesmírně dobře připraven. Velké zisky, které na Skiathos turistický ruch přináší, plynou vždy do zlepšení služeb a vybavenosti, což je pochopitelně vidět. Nejoblíbenější je jižní část ostrova, kde se nacházejí největší turistická letoviska. Sever je na Skiathosu spíše kopcovitý a typické jsou pro něj i borovicové háje a řecké kostely.

Na Skiathos se jezdí opravdu především za zábavou a naprostým odpočinkem na zájezdu, což potvrzuje i stejnojmenné hlavní město. To nabízí krásné historické centrum s typickými bílými domky s červenou střechou. Jinak jsou pro celý ostrov Skiathos typické spíše diskotéky, které lemují dlouhé pláže - nejznámější a nejkrásnější jsou Koukounari, Agia Paraskevi (vodní sporty), Kalamaki (krásná scenérie), Ftelia a další.

Dovolená na ostrově Skiathos

Ať už zavítáte do jakéhokoliv letoviska, vždy budete především odpočívat. Skiathos nabízí velký počet restaurací, barů a rekreačních center, která z něj dělají opravdu klidný ostrov. Pokud budete chtít sportovat, můžete zkusit cyklistiku, nebo i pěší turistiku, nicméně pro tu je zajímavější severní pobřeží ostrova Skiathos, které je skalnaté, takže na sporty poměrně náročné. Stále ale platí, Skiathos je především dokonale vybavené turistické centrum, které si návštěvníků váží a snaží se o ně co nejlépe pečovat.

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.53 CZK

USDUSD = 22.47 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist