Počasí

Počasí se v jednotlivých částích Kréty liší. Celkově je středozemní, tzn. horká léta téměř bez srážek (nejtepleji je na jihu u pobřeží Lybijského moře), zima celkově je mírná, i když v horských oblastech se dokonce drží přes zimu sníh.

Východní část Kréty je spíše sušší a je tu méně zeleně, v západní části je více vlhkosti a tím pádem i více zeleně. Na jihu je více teplo, severní pobřeží má nižší teploty, což neznamená, že by tu nebylo příjemné a teplé počasí.

Celkově Krétu velmi ovlivňuje její hornatý povrch, kvůli kterému se občas nevyhneme náhlým změnám. Nemusíte se ale bát. Na pobřeží vám to vaší slunečnou dovolenou nezkazí.

A jak je to obecně z teplotami vzduchu? Největší teploty (24oC - 27 oC) jsou od června do září, poté klesají. Nejnižší teploty tu jsou v lednu a v únoru. To je zde 12oC. Na jihu Kréty jsou teploty průměrně o 2- 3 oC vyšší.

Meltemi

Meltemi představuje letní vítr, který se zde objevuje cca od půlky června do konce srpna. V této době na některých místech fouká poměrně silný vítr, ale je velmi proměnlivý. To znamená, že o kousek dál než se nachází, může už být klid. Vítr také může brzy přestat. Někdy ale fouká i několik dní v kuse.

Nemusíte se ale bát, že by tento vítr nějakým způsobem kazil vaší dovolenou. Naopak. Kdyby Meltemi nebylo, vznikalo by přes léto na Krétě nesnesitelné vedro. Navíc jen málokdy fouká tak silně, že by vám mohl vadit.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.53 CZK

USDUSD = 22.47 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist