Očkování, zdravotnictví

Před cestou na Krétu nemusíte mít žádné speciální očkování. Nouzová ošetření tu jsou poskytována zdarma. Mezi českou a řeckou vládou je uzavřená dohoda o bezplatné lékařské pomoci v krajních případech .

Tedy alespoň tak by to mělo být. Na Krétě vás ale často budou nutit zaplatit. Nezbude vám nic jiného než zaplatit, ale každopádně si nezapomeňte nechat vystavit účet. Ten vám bude po návratu do České republiky proplacen.

Vhodné je se před cestou na Krétu nechat připojistit u zdravotní pojišťovny. To někdy zařizují cestovní kanceláře za vás. Každopádně než vyjedete, tak se na to informujte.

Chcete-li další lékařskou péči zdarma, musíte mít formulář E111 – ten je nutné nechat potvrdit před odjezdem ze země. Není problém si tento formulář vyzvednou kdekoliv na poště.

Pozor: Berete-li nějaké léky, vezměte si je sem v dostatečným množství. Pro osobní potřebu je jejich užívání povolené, ale některé zde neseženete, i když třeba v jiných zemích by to bylo bez problémů.
Máte-li nějaké akutní problémy a potřebujete rychlou lékařskou pomoc, volejte non-stop zdravotnickou pomoc, která je na telefonním čísle 166.

Dejte si pozor na slunce, zvláště máte-li světlou a citlivou pokožku. Je nutné opalovat se s rozumem a používat sluneční brýle, pokrývku hlavy a především opalovací krém s přiměřeným faktorem. Nevystavujte se také přímému polednímu slunci.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.53 CZK

USDUSD = 22.47 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist