Obyvatelstvo

Celkový počet obyvatel na ostrově je cca 600 000. Z toho zhruba 150 000 obyvatel žije ve zdejším největším městě Heraklionu. V poslední době můžeme sledovat úbytek lidí na Krétě. Ti se většinou stěhují na pevninu. Za to sem přichází více cizinců či těch, kteří zde pobývají určitou dobu kvůli práci.

Většina obyvatel jsou Řekové. V malé míře tu najdete také přistěhovalce, a to především z Albánie, Turecka a z Makedonie.

Buďte připravení na to, že Řekové jsou poměrně hodně nábožensky založení. Především vyznávají pravoslavné náboženství.

Obecně můžeme o povaze Kréťanů říci, že je temperamentní a pohostinná. Jsou také více uvolnění, nespěchají tolik, snaží se odpočívat a příliš si nelámat hlavu s problémy.

Není těžké se s místními seznámit. Opravdu upřímnou povahu zdejších lidí poznáte dále od turistických center. Buďte usměvaví, vstřícní a uvidíte, že vám to budou Kréťané vracet stejnou mincí.

Na Krétě je model klasické rodiny, ve které má hlavní slovo muž. Můžeme říci, že ženská rovnoprávnost je zde teprve v začátcích.

Řekové jsou poměrně hodně hrdým národem, který nedá dopustit na svou zemi. Proto jim ji ani náznakem raději nehaňte. To, jak moc jsou hrdí na svou zemi, je vidět i podle častých vlajek, které visí na jejich domech.

Mezi Řeky je poměrně málo kriminálníků. Je to bezpečná a klidná země. Proč zrovna tady je klid? Můžeme se o tom dohadovat, ale nejpravděpodobnější vysvětlení je takové, že jde o ostrov bez možnosti utéct či dejme tomu vyvézt kradené auto.

V turistických oblastech by nemělo být problémem domluvit se ze zdejšími Kréťany anglicky, ve vnitrozemí však často už s angličtinou nepochodíte.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.53 CZK

USDUSD = 22.47 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist