Kefalonia

Máte rádi řecké ostrovy, pro které je typické opravdu nádherné moře? Nevadí vám atmosféra oblíbeného letního letoviska, které je naplněné k prasknutí? Máte rádi rozmanitost Řecka, ale zároveň neustále romantické prostředí? Neváhejte a vyrazte na ostrov Kefalonia. Jedná se o jednoznačně největší ostrov v celém Jónském moři a ročně přiláká statisíce turistů. Proč je Kefalonia tak oblíbená?

Především kvůli krásnému pobřeží, lehce hornatému terénu, na kterém roste všudypřítomná vinná réva, a také díky podzemním jezerům a rozsáhlým jeskyním. Kefalonia patří mezi nejkrásnější ostrovy celého Řecka, pokud se ale smíříte s opravdu velkým počtem především německých turistů.

Zajímavosti ostrova Kefalonia

Jak už bylo lehce naznačeno v úvodu, Kefalonia je poměrně hornatá (nejvyšší vrcholek má 1627 m), takže zde všechny silnice vedou pouze po obvodu v těsné blízkosti pláží. Období geologického vzniku ostrova Kefalonia bylo ale hodně aktivní, takže tu dnes najdete opravdu hodně jeskyní a s tím související podzemní jezera, která můžete navštívit. Typickou atmosféru dokreslují olivy, fíky, vinná réva a malé rybářské vesničky.

Až do nedávna byla Kefalonia vždy místem klidu, nicméně dnes je doslova každé letovisko plné turistů, takže kouzelná romantická atmosféra lehce opadá. I když je pravda, že Kefalonia stále nabízí díky rozsáhlým plážím některé klidnější zátoky. V minulosti byl ostrov pod nadvládou bohatých Benátčanů, což určuje ráz místních obyvatel i architektury.

Dovolená na ostrově Kefalonia

Jednoznačně doporučujeme navštívit ostrov Kefalonia mimo sezónu. Najdete zde sice poměrně velký počet letovisek, nicméně ta jsou v sezóně rozprodaná a může se vám i stát, že přijedete a zjistíte, že byla vaše rezervace zrušená. Pokud se vám ale poštěstí a získáte zde ubytování, budete se cítit na Vašem zájezdu jako v ráji. Celá Kefalonia je svými službami na příliv turistů poměrně připravena a především moře vás uchvátí. Co se týče dopravy, dostanete se sem trajektem (vyjíždí i z Itálie), nebo letadlem. Kefalonia je nádhernou oblastí, kde ovšem rozhodně nebudete sami.

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist