Doprava

Letecká doprava na Krétu

Letecká doprava

Na Krétě jsou dvě letiště - Nikos Kazantzakis, které se nachází kousek od Heraklionu, a dalším letištěm je Daskalogiannis nedaleko města Chania. Na ostrov Kréta se letí přímým spojem z Prahy a cesta trvá cca tři hodiny. Dalšími startovními body z České republiky jsou Brno a Ostrava. Spoje jsou především v sezóně hodně časté a budete-li pečlivě vybírat a včas rezervujete letenky, nevyjdou vás ani nikterak draho.

Lodní doprava

Na jižním pobřeží je nejužívanější trasa mezi těmito místy: Chora Sfakion - Loutro - Agia Roumeli - Sougia - Paleochora a Gavdos. Cestování lodí může být zajímavým a pěkným zážitkem.

Cestování po Krétě

Autobusová doprava

Budete-li se chtít na Krétě pohybovat autobusovou dopravou ve velkých městech či dálkovými autobusy mezi velkými městy, nepředstavuje to žádný problém. Spoje jsou časté. Horší situace nastává, chystáte-li se do menších vesniček, ale i tak alespoň dvakrát denně by zde měla být doprava zajištěná.

Úroveň autobusových spojů není špatná a navíc jde o celkově levný a bezpečný způsob cestování.

Lodní doprava

Lodní doprava je zdlouhavá a poměrně dost nezáživná. Jakých služeb a prostor budete moci na lodi využít, záleží na tom, jaké si zakoupíte lístky.

Je nutné počítat s tím, že bude-li rozbouřené moře či bude-li hodně špatné počasí, loď zkrátka nevyjede. Může tak dojít i k několikadennímu zpoždění.

Mezi nejdůležitější přístavy Kréty patří Heraklion, Sitia, Rethymno, Hania a Aghios Nikolaos.

Auto z autopůjčovny

Chcete-li víc poznat Krétu, půjčte si auto. Za denní půjčovné zaplatíte 15 - 25 EUR. Cena se odvíjí od kvality vozidla. Problémem bývá čerstvý řidičský průkaz. Většinou je požadováno, abyste měli řidičský průkaz delší dobu, cca 3 roky.

Jezdit tady je trošku krkolomné. Často se příliš nedodržují silniční předpisy. Řidiči jsou drzí a vjedou vám klidně do cesty, i když nemají přednost. Ve městě se jezdí 50 km/h, mimo město 80 km/h a na dálnici 100 km/h.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.53 CZK

USDUSD = 22.47 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist